Po odhalení nové expanze s názvem Descent of Dragons, o kterém jsme psali zde, nám Blizzard představil první Legendární karty z nového setu. A jelikož se blíží konec roku Draka, tak je načase se draky rozloučit se vší parádou.
Waxadred
Začneme Legendárním drakem pro Rogunu. Tohoto, voskem zalitého Draka, se staty 7/5, vyložíte na board za krásných 5 manakrystalů. Nic však zvláštního s boardem neudělá ani nemá žádný silný efekt. Jeho chvíle však přichází v momentě jeho smrti. Deathrattle totiž říká, že vám zamíchá svíčku do balíku. Jakmile si ji líznete, bue opět na board přivolán Waxadred. A tak stále dokola. Tato karta se skvěle hodí jakožto odpověď na dlouhé kontrolní balíky. Se správným balíkem, který umí dobře duplikovat karty (pomoci může faceless manipulator nebo augmented elekk), můžete prakticky vytvořit "nekonečný" balík.
Ysera, Unleashed
Druid, taky kdo jiný, že? dostal svoji vlastní verzi Ysery, samotného dračího Aspektu a šéfky Zelené dračí letky. Její staty a cena je naprosto totožná, jako její původní verze, tedy 4/12 za 9 manakrystalů. Efekt je však jiný. Druidí Ysera vám totiž při výstupu ze Smaragdového snu na board zamíchá 7 Snových portálů do balíčku. Pokaždé, když jeden z těchto portálů líznete, tak se vám přivolá na board jeden náhodný drak. Oproti původní Yseře je tento efekt výrazně slabší, neboť je zde velký vliv náhody. Nikdy nevíte, jakého draka na board dostanete. Pravdou je, že Druid má možnosti, jak dostat Yseru na board rychle, ovšem otázkou zůstává, zda se to vyplatí.
Malygos, Aspect of Magic
Také Mage dostal svého vlastního Aspekta. A koho jiného než samotného Malyga (či Malygose?), Aspekta Magie. Nejdřív Kalecgos, teď jeho tatík Malygos, to se nám to u Mága schází rodinka. Malygos dostal pěkně po čuni během války Prastarých a to se nejspíše odrazilo i na jeho statech. Aspekta Magie se staty 2/8 vyložíte na board za 5 manakrystalů. Prachobyčejný průměr. Jeho efekt je však takový, že pokud v ruce držíte ještě dalšího draka, tak vám Malygos dá na výběr (Discover) ze tří VYLEPŠNÝCH Mágových kouzel. Karta sama o sobě nevypadá vůbec zle. Není to karta, která vám vyhraje hru, ale může výrazně pomoci zvrátit průběh hry. Určitě jej ve hře uvidíme.
Nozdormu the Timeless
Aby to Paladinům nebylo líto, tak také dostali svého Aspekta. A jelikož je známo, že Paladinové jsou mistři v ovládání času, tak si pozvali na přednášku do svého klubíku toho nejlepšího z nejlepších. Samotného Aspekta času, Nozdorma. Tuto verzi Nozdroma se staty 8/8 vyložíte na board za 4 manakrystaly. To je naprosto šílené. A dále je také známo, že Paladinové jsou vždy féroví, stejně tak i Nozdormu. Proto při jeho vyložení nastaví jak vám, tak i soupeři, počet manakrystalů na 10. Opět zde máme Paladinskou legendární kartu, která je dvojsečná. Pomůže totiž jak vám, tak i soupeři. Stejně jako Nozari. Možná je však toto, co Paladin potřebuje, neboť má velmi silné, ale drahé karty, které než stihne zahrát, tak se dostane pod tlak a nezřídkakdy už mu jsou tyto karty k ničemu. Uvidíme, co touto kartou hráči vymyslí.
Deathwing, Mad Aspect
Ano, Deathwing má již svoji třetí verzi v Hearthstone, čímž vyrovnává rekord společně s Dr. Boomem a Eliškou Starseeker. Tentokrát se Smrtikřídlo přidalo k Warriorům, neboť jsou stejně zuřiví a krvelační jako on sám. Tuto verzi Deathwinga se staty 12/12 vyložíte na board za 8 manakrystalů. Není to tak šílené jako u jeho brášky Nozdorma, ale i tak to jsem velmi dobré. A nyní jeho efekt. Deathwingovi jde pouze o ničení a zabíjení a je mu zcela jedno, jestli jste jeho spojenci nebo nepřátelé. Prostě vás sfoukne všechny. Jakmile Deathwinga vyložíte, tak okamžitě zaútočí na VŠECHNY miniony. Ano, to je to o čem jsem mluvil. Smrtikřídlo zaútočí jak na miniony soupeře, tak na i na vaše vlastní. Proto je třeba jeho zahrání dobře naplánovat. Ty jeho staty za to stojí a co teprve s takovým Commanding Shout.
Dragonbane
Jelikož nám po nebi začalo lítat až příliš moc draků, připravili si pro ně Hunteři smrtonosnou zbraň. Balistu! Tady někdo koukal na Hru o trůny. Drakozhoubu se staty 3/5 vyložíte na board za pěkné 4 manakrystaly. Kvalitní průměr. Nyní zpozorněte, vrací se do hry Inspire (ačkoliv je to z nepochopitelného důvodu rozepsané, aby nebylo použité to klíčové slovo). Jakmile použijete svou Hero Power, tak Drakozhouba udělí 5 poškození náhodnému nepříteli, tedy i Hrdinovi. Takto to vypadá velice silně, skoro by se dalo říci až příliš silně. Ovšem stále máme v paměti, že mechanika Inspire nebyla úspěšná, jelikož je příliš pomalá. Uvidíme tedy, jak se Dragonbane chytí, nicméně vzhledem k tomu, že to je další Mech do party, může z toho být skutečně noční můra vše draků.
Sathrovarr
A máme tu první neutrální Legendární kartu. A hned rohatého démona. Avšak hrdým majitelem této karty je pouze ten, kdo si zakoupil Virtuální Ticket na BlizzCon. Sathrovarra se staty 5/5 vyložíte na board za cenu 9 manakrystalů. To je vskutku velmi špatné. Jeho efekt je takový, že vytvoří 3 kopie vámi vybraného přátelského miniona. Jednu vám zamíchá do balíčku, jednu strčí do ruky a tu poslední vytvoří přímo na boardu. Efekt to je velice silný a zároveň vyvážený. Nicméně jsou tu dva problémy. Jedním z nich je cena Sathrovarra, která je možná trochu přemrštěná. Druhý problém je pak to, že můžete vybrat pouze přátelského miniona. Tyto dva problémy z něj prakticky dělají nehratelnou kartu. Až čas ukáže, zda najde nějaké uplatnění.
Galakrond, the Nightmare
A nyní se konečně dostáváme k tomu nejlepšímu z nově odhalených Legendárních karet. Jako první si představíme Legendární Hero kartu pro Rogunu a tím je samotný Galakrond, Noční můra. Galakronda vyložíte za 7 manakrystalů, kdy jeho efekt je, že si líznete kartu, která je pak zdarma. Samozřejmě je zde i unikátní Hero Power. Tento Galakrond vám za dva manakrystaly přidá do ruky náhodně jednoho z Lackey. Říkáte si: To je jako všechno? To se moc nepředvedli. Ne, není to všechno. Jak jsme již psali zde, Galakrondův efekt můžete umocňovat pomocí nové mechaniky Invoke neboli Vyvolávání či vzývání. Čím více budete Galakronda vzývat, tím bude jeho efekt silnější. Pokud před jeho vložením na board zahrajte 2 vzývače, tak si líznete dvě karty, které budou zadarmo. Pokud zahrajte 4 vzývače, tak si líznete 4 karty, které budou zadarmo a navíc dostanete zbraň se staty 5/2. V ideálním případě tedy zahrajete nejmocnějšího Galakronda již v 7. kole a líznete si 4 karty, které jsou zadarmo. A to se setsakra vyplatí.
Galakrond, the Wretched
Následuje verze Galakronda pro Warlocky neboli Galakrond Bídák. Fungování karty je naprosto totožné u všech verzí Galakronda. Opět jej vyložíte za cenu 7 manakrystalů, kdy jeho efekt je, že při zahrání přivolá na board jednoho náhodného démona. Efekt pak umocňujete stejným způsobem, který jsme si popsali u předchozí verze. Po dvou vyvolávačích Galakrond přivolá na board dva náhodné démony a po 4 vyvolávačích pak 4 náhodné démony. Zbraň je opět totožná u všech Galakrondů, tedy staty 5/2. Nová Hero Power je pak, že za dva manakrystaly přivoláte na board dva otravný Impy se staty 1/1. V porovnání s verzí Galakronda pro Roguny je toto jeho slabší bratříček. V ideálním případě zahrajete nejmocnějšího Galakronda v 7. kole, kdy vám na board přivolá 4 náhodné démony. Ono to nezní špatně, ovšem, pokud si více zaměříme na současně hratelné démony, tak zjistíme, že je větší pravděpodobnost, že Galakrond přivolá 4 démony, se kterými hru určitě nevyhrajeme. Uvidíme, jestli v expanzi vyjdou ještě nějací noví, silní démoni.
Galakrond, the Unspeakable
Poslední dnešní Legendární kartou je verze Galakronda pro Priesty tedy Galakrond Ohavný. Jak již bylo řečeno, všechny verze mají stejnou cenu, tedy 7 manakrystalů. Priestův Galakrond v první fázi při vyložení na board zničí jednoho náhodného nepřátelského miniona. Ve druhé fázi dva a v poslední fázi pak 4 miniony. A opět zase dostane i zbraň. Nová Hero Power je pak, že za dva manakrystaly si strčíte do ruky náhodnou kartu Priesta. Opět zde máme celkem dobrou kartu, která však není zapotřebí. Priest má celkem velkou škálu karet, které board (nejen soupeře) spolehlivě čistí, zejména pak Plague of Death. Hero Power je též slušná, leč opět značně neoriginální. Osobně mě velmi mrzí, že vývojáři opustili linku ovládání nepřátelských minionů u Priesta, protože dle mého to k němu sedělo daleko více než neustále ničení minionů.
To je vše z první várky Legendárních karet. Uvidíme, jak se nakonec celá vyvrbí, měla by však být hodně silná a originální, aby zvrátila skomírající trend Hearthstonu.
Co na nové Legendárky říkáte? Těšíte se na novou expanzi?
Chcete si povídat o Hearthstone? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.
Diskuze
Hotelový Recepční 04.11.2019 15:41
Eliška Starseeker, made my day
Kamahl 04.11.2019 12:12
Galakrond, the Nightmare - už vidím ty krásné a zábavné hry: zamíchám si 20 Malygosů do prázdného balíku, zahraju 4 zadarmo ...
Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit senebo
Zaregistrovat nový účet