Guid a decků na locka je nepřeberné množství a v tom je jeho výhoda. Můžete se sestavit X možných tváří vašeho balíčku a pokud v sestavování decku máte cit, tak dokážete postavit fungující balík raz, dva (dobrá, tak easy to zase není, takže tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, děvet, deset).
Dnes vynecháme ty nejčastější decky (fritky) a podíváme se na docela zajímavý deck a tím je "Soul Bane". A začneme tradičně v mém pořadí.
Minioni:
Do decku se nám dostávají hned 3 karty, které nám v early game dokáží nalízat ruku do plna. V tom tkví i naše velká výhoda, protože s plnou rukou se bude hrát o mnoho lépe než vašemu soupeři a nám se zvýší šance na líznutí potřebných karett a samozřejmě bude vyšší i šance na výhru. Takže si do decku vezmeme [common=251], který po své smrti dodá jednu kartu. [free=284] má zase naopak schopnost, kdy při příchodu do hry dodá kartu a posledním lízátkem je [common=1659], který nás zazásobí kartama s každým zraněním, který vyfasuje. [rare=1221] bude karta, která nám poslouží solidně do komba (viz níže) a tak ho nebudeme zbytečně vykládat a chvíli si ho budeme zahřívat v ruce, protože při příchodu zničí vaše dva miniony po jeho boku a jejich útok a zdraví překonvertuje pro své potěšení. Než se tak dostaneme k oné kombo kartě, máme zde [common=995], který se svojí klasickou spell damage schopností posílí naše spelly.
Teď ale přichází naše kombo karta. Legendárka [legendary=1721] je levná vůči její schopnosti a vhodná pro okamžité obětování. Proboha proč? Zřejmě se začnete i ptát, co jsem si to šlehl. Vyložme tedy Sylvannas a hned k ní našeho Voida. Co se stane? Void si z naší hrdé slečny vezme 5/5 a stane se z něj stvůra 8/8 (a pokud nám na stole z druhé strany ještě něco leželo, tak se mu jeho staty ještě navýší) a umírající Sylvannas spustí její Deathrattle - převezmete kontrolu nad náhodným soupeřovým minionem. Má-li na stole něco velkého, silného a důležitého, tak mu to nejenže krásně seberete a vysmějete se mu do monitoru, ale ještě zdvihnete prostředníček ohledně nabuffovaného Void Terrora! A pokud enemák není Mage či Priest, tak většinou v této fázi hry dá i "Concede". Ale nám složení balíčku zdaleka ještě neskončilo a doplníme to ještě o pár minionů. Pokud má soupeř na stole více minionů a naše kombo by bylo riskantní, že sebereme něco jiného, tak nejdříve zahrajeme [rare=281]. Charge s Divine Shieldem nám dají jistotu, že útok přežijeme a příští kolo ho klidně obětujeme se Sylvannas pro dobro našeho milého Voida. No a jelikož ve své kolekci karet máme téměř všechny kousky, dáme si dvě opravdu legen...počkejte si...dární karty. [legendary=436] kvůli jeho spell poweru a hlavně kartu, kterou má jen lock - [legendary=777].
Tímto je naše část decku hotová a už jen pohled na soupisku minionů vypadá skvěle. A jelikož nehrajeme nějakou nižší ligu, ale pořádnou extraligu, tak to doplníme i pompézníma spellama.
Spelly:
A začneme opět od nejlevnějších, které jsou zároveň skvělé a pro soupeře nenáviděné. [common=974] je hned první kartou o které to platí. Zdarma 4 dmg i za cenu vyhození karty z ruky? No neberte to. Pokud si ale oba kousky dokážeme udržet na ruce a vytáhneme je až s Malygosem, tak si umíme spočítat, že ihned soupeře šlehneme každým spellem za 9 dmg !!! A to už tu jednu kartu s radostí obětujem (smutné bude pokud si z ruky vyhodíme druhý Soulfire). [common=846] má v sobě skrytý potenciál. Pokud máme totiž 10 many a soupeř na stole minimum minionů či jednoho tuhého, zahrajeme naše kombo. Sylvannas a než zahrajeme Voida, použijeme tento spell (klidně i 2x). Tudíž je ze Sylvy 13/13 a toto kouzelné numero si vezme Voidem a je z něj rázem 16/16 a ještě ukradneme miniona (samozřejmě, že nám viod nezemře, protože tento efekt byl cílený na Sylvu a ta již není - opět síla, že?). A jelikož naše kombo nemá nikdy dost, tak tu na ruce máme další překvapení v podobě [common=1142]. K tomuto efektu již není co dodat. Snad jen to, že pokud se soupeř do té doby držel a nebo zvažoval "Concede", tak teď padne a nebo to fakt vzdá. Pokud ne, tak je buď mimo smysly a nebo má na ruce něco čím naše kombo zruší.
[free=914] a [free=950] nám poslouží k čištění stolu. [epic=23] budeme využívat k dorážení slabých jedinců, kvůli schopnosti vyvolat náhodného démona. Pokud na stole bude opravdu tuhá karta, tak skrze [rare=1100] ji zlikvidujeme a za odměnu se vyléčíme o 3 životy. No a posledním spellem a zárověň poslední kartou do decku bude taková záchranná brzda. [epic=859] zničí totiž vše, co je na stole. Nebojme se tuto kartu použít i na jednoho jediného miniona. Zvláště ve chvíli, kdy tím získáme převahu.
Deck je hotov, sranda může začít.
Přehled karet:
2x [common=974]
2x [common=846]
2x [common=1142]
2x [common=251]
2x [free=284]
2x [free=914]
2x [common=1659]
2x [free=950]
1x [rare=1221]
2x [common=995]
2x [epic=23]
1x [legendary=1721]
2x [rare=1100]
2x [rare=281]
2x [epic=859]
1x [legendary=436]
1x [legendary=777]
Při pohledu na náš deck bude všem jasné, že se nejedná o žádný basic deck. Balík máme složen z opravdu drahých karet (co se týče dustů) a pokud opravdu nemáme všechny kousky, tak si s ním tolik neužijeme.
Velký control tohoto decku je v Mage a Priest decku. Mágové nám hru můžou rozhodit téměř každým spellem a Priest nám hru znepříjemní 100% mind controlem. Navíc hraní s tímto deckem není také nejlehčí a chce to hodně her a cviku než se nám do krve dostane jeho mechanika. Výsledná odměna je pak ale zasloužená.
Chcete si povídat o Hearthstone? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.
Diskuze
Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit senebo
Zaregistrovat nový účet